Zajęcia artystyczne

NOWOŚĆ - WARSZTATY RYSUNKU

Zajęcia dla osób w każdym wieku i na wszystkich poziomach zaawansowania z podziałem na grupy.

Jeśli chcesz spełnić marzenia, rozwinąć swoją pasję i umiejętności plastyczne - zapraszamy!

Zajęcia dla młodzieży i osób dorosłych na których doskonalimy warsztat, poznajemy m.in. media, techniki rysunkowe, procesy technologiczne, zasady kompozycji, perspektywy, anatomię człowieka, zapoznajemy się z twórczością współczesną i historyczną, ćwiczymy prowadzenie ręki, wnikliwą obserwację otaczającego nas świata, szukamy inspiracji a przede wszystkim świetnie się bawimy, jednocześnie ciężko pracując.

charcoal-drawing-charcoal-pencil-portrait-profile-160462

Każda osoba pracuje samodzielnie i otrzymuje indywidualnie wskazówki dotyczące wykonywanych prac.

Uczestnikiem może być zarówno osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę ze sztuką jak i bardziej zaawansowana, chcąca doskonalić umiejętności. Proponujemy ćwiczenia rysunkowe, które polegają na wnikliwym obserwowaniu natury i działaniach z wyobraźni.

Przekazujemy nie tylko wskazówki techniczne dotyczące warsztatu pracy, ale przede wszystkim stawiamy na rozwój osobisty poprzez rozwijanie zmysłu postrzegania poprzez kompozycję i światłocień, wnikliwej obserwacji wyrażonej rysunkiem w przyjaznej atmosferze i pracy w małych, kameralnych grupach.

Zyskasz nowe umiejętności, pasję, poprawiasz koncentrację, rozwiniesz zdolności, kreatywność i wrażliwość artystyczną.4jr

Program warsztatów dla młodzieży i osób dorosłych 

Uczestnicy poznają i wyćwiczą następujące zagadnienia: podstawy kompozycji, perspektywę, światłocień, proporcje, kontrasty, budowanie obrazu światłem, przestrzenią. W programie również studium rysunkowe martwej natury, draperii, studium postaci, portret, pejzaż, szkice, ćwiczenia z wyobraźni.

Uczestnicy zajęć zapoznają się z materiałami i podstawowymi technikami rysunkowymi: ołówek, sepia, węgiel, sangwina, tusz, rysunek lawowany, pastel, kredka, rysunek cienkopisem. Dowiedzą się, co to są środki wyrazu dzieła, jaka jest historia rysunku i jego wybitni przedstawiciele.

Program warsztatów dla dzieci

Obejmują m.in. tematy związane z komiksem, mangą, postaciami z bajek, surrealizmu dla dzieci, czyli tworzeniem np. marzeń sennych nierealistycznych.

NOWOŚĆ - WARSZTATY  KALIGRAFII, CZYLI SZTUKI PIĘKNEGO PISANIA

Grupa docelowa: młodzież  i osoby dorosłe

Kaligrafia uczy szacunku do przeszłości i tradycji, kształtuje charakter i cierpliwość. Przydaje się m.in. w architekturze wnętrz i w reklamie, projektowaniu graficznym.

Sztuka starannego i estetycznego pisania nadal cieszy się sporym zainteresowaniem, ponieważ to, co jest piękne i wykonane odręcznie zasługuje na uznanie i miano sztuki.

Kaligrafia uczy koncentracji i cierpliwości.  Zapobiega dysgrafii.

Rozbudza wyobraźnię i talent.

Warto spróbować i podjąć trud uczenia się tej wyjątkowej sztuki.

Program nauczania kaligrafii

W programie poznawać będziemy historię pisma i tajniki tej wymagającej sztuki, elementy budowy liter i takie kroje pisma, jak: uncjała, minuskuła karolińska, kapitała kwadratowa, rustyka, wersaliki, minuskuła i majuskuła gotycka, kursywa gotycka, kursywa angielska (Copperplate), Spencerian (amerykańska odmiana kursywy angielskiej), italika, bastarda, pismo rondowe.

W ramach warsztatów również dekorowanie liter, monogramy, kaligram, materiały i narzędzia pracy, projektowanie inicjału.

W czasie zajęć oprzemy się również na jednym z piękniejszych gotyckich krojów – frakturze.

Krój ten daje właściwe podstawy zrozumienia budowy litery o charakterze gotyckim, ale też mnogość interpretacji i indywidualizacji niezbędnych dla calligraffiti.

Bon upominkowy

Szukasz oryginalnego prezentu?

Ktoś z twoich bliskich marzył o nauce gry na instrumencie bądź nauce śpiewu?

Mamy idealny pomysł na prezent np. z okazji imienin, urodzin, walentynek, komunii, rocznicy itp.

Muzyczny bon upominkowy uprawnia do indywidualnej nauki na wybranym instrumencie:

 • gitara klasyczna
 • gitara akustyczna
 • gitara elektryczna
 • gitara basowa
 • perkusja
 • skrzypce
 • saksofon
 • keyboard
 • wokal

Do wyboru są następujące bony:

BON MIESIĘCZNY
240 zł
 • 4 lekcje
BON 3 – MIESIĘCZNY
680 zł
 • 12 lekcji
BON 6 - MIESIĘCZNY
1350 zł
 • 24 lekcje

Bon można zakupić w siedzibie Centrum Muzycznego Virtuo lub zamówić telefonicznie pod numerem 600486240.