3C7A9640

Angele Villanueva

Balet mama + dziecko, akrobatyka, taniec współczesny

Angele Villanueva Jara

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. Swoją przygodę z ruchem rozpoczęła w wieku trzech lat trenując akrobatykę sportową w PTG Sokół Kraków, reprezentując Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. Była uczestniczką takich programów telewizyjnych jak „Mam Talent” i „Mali Giganci”, które w dużym stopniu przyczyniły się do rozpoczęcia jej kariery tanecznej.

Jest zwyciężczynią i laureatką wielu konkursów tanecznych w kraju i za granicą m.in. International Competition of Classic and Contemporary Choreography Mysl-Potok w Kijowie.
XXI i XXII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku, a także XI Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego im. Bożeny Kociołkowskiej w Bytomiu.
Jest również stypendystką konkursu baletowego „Złote Pointy 2020” oraz zdobywczynią tytułu Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2022.
Angele jest autorką wielu etiud choreograficznych, stworzonych dla uczniów gdańskiej szkoły baletowej i zawodniczek akrobatyki sportowej UKS Targówek Warszawa.

Po szkole odbyła staż taneczny w zespole Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu.
Aktualnie jest tancerką niezależną, występującą gościnnie m.in. w zespole baletowym Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni czy zespole B’cause Dance Company. Od września 2023 roku rozpocznie naukę w PPSWA w Gdyni.

andzia__07B7747_fullsize
avillanueva_200810_0254-Edit_full