Balet

Balet dla dzieci w wieku 3-5 lat i 5 - 9 lat

Zapraszamy dzieci na zajęcia baletowe.

Dwie grupy wiekowe 3-5 lat i 5-9 lat.

Taniec klasyczny, potocznie zwany Baletem, to jedna z najpiękniejszych technik tanecznych. Kojarzony jest z lekkością, gracją, idealnymi liniami ciała oraz pięknymi kostiumami tanecznymi oraz pointami.

Balet dla dzieci to aktywność pełna zabawy, ale również przeniesienia do magicznego świata Baletu.  Wpływa na polepszenie kondycji, kształtuje poprawną postawę, uwrażliwia oraz uczy pracy w grupie.

balet1

Podczas zajęć trenujemy koordynację ruchową, poczucie rytmu. Dzieci poznają podstawy tańca klasycznego, terminologię tańca klasycznego oraz obcują z muzyką najsłynniejszych baletów tj. "Jezioro Łabędzie" czy "Dziadek do orzechów" oraz wielu inny dzieł muzyki klasycznej.

Na zajęciach maluchy poznają ćwiczenia rytmiczno- taneczne, rozciągające i wzmacniające. Zajęcia opierają się na podstawach profesjonalnej lekcji tańca klasycznego, które przeplatane są etiudami baletowymi.

Uprzejmie prosimy rodziców, aby zaopatrzyli dzieci w obuwie odpowiednie do tańca oraz strój. Świetnie sprawdzą się baletki. Jako strój najlepiej wybrać body baletowe,  tunikę lub spódnicę tiulową. Ważne jest również, aby włosy były gładko zaczesane. Rozpuszczone włosy, które podczas zajęć opadają na twarz, nieodpowiednie buty typu trampki, wąska spódnica nie zapewnią wygody podczas treningów. Może też uniemożliwić wykonanie niektórych ćwiczeń. Starajmy się zapewnić komfort dzieciom, aby ich przygoda z tańcem była wydarzeniem pełnym radości.