BARTŁOMIEJ PANKAU

IMG_3433

BARTŁOMIEJ PANKAU

Bartłomiej Pankau - trener, instruktor rekreacji ruchowej, zwycięzca I edycji „Mam talent”, gość honorowy szeregu edycji europejskich.
Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Świata między innymi: złoty medalista Turnieju Międzynarodowego w gimnastyce sportowej; Medalista Mistrzostw Polski.

Trener z ogromnym doświadczeniem scenicznym; jego występy podziwiali między innymi ; Królowa Elżbieta II, Roman Polański, Nicole Kidman. Niezliczona jest liczba miejsc gdzie występował. Będąc członkiem zespołu Cyrku Eloize w Kanadzie objechał cały świat. Jego umiejętności doceniała publiczność na Brodway –w Nowym Jorku,w Melbourne, Paryżu, Montrealu, Quebec, Las Vegas, Istambule.

Cały czas czynny zawodowo. Niedawno można go było podziwiać na otwarciu Mistrzostw Świata w Halowej Piłce Nożnej odbywających się w Emiratach Arabskich. Poza prowadzeniem zajęć z akrobatyki sportowej współpracuje także klubami Karate i ze szkołami tańca – „Jagielski Dance Project” w Toruniu, grupami tanecznymi „Echo” i „Wolf” z Bydgoszczy, wprowadzając w choreografię elementy gimnastyki.

Od lat prowadzi zajęcia z grupami w wieku od 4 do 99 lat. Szczególnie ceni sobie pracę z najmłodszymi, których wprowadza w świat gimnastyki sportowej. W młodszej grupie dzieci prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe w formie zabawy tak, by dzieci chętnie przyswajały nowe ćwiczenia i powtarzały je. Prowadzony przez niego trening oparty jest na stosowaniu różnorodnych zestawów ćwiczeń wpływających na poprawę aparatu kostno-mięśniowego i korygowanie wad postawy. Celem głównym dla niego jest poprawa ogólnej sprawność fizycznej najmłodszych, oraz rozwijanie takie cechy charakteru jak: odwaga, wytrwałość w dążeniu do celu, dyscyplina, punktualność, obowiązkowość, pewność siebie, systematyczność i konsekwencja.

Atutem Bartka jest bardzo dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą trenującą pod jego okiem, choć prowadzi również grupy i treningi personalne w zakresie akrobatyki sportowej dorosłych. Jego wychowankowie osiągają znaczące sukcesy w kraju i na świecie. Nie tylko w zakresie akrobatyki sportowej, ale też w dyscyplinach pokrewnych, gdzie elementy gimnastyki są niezbędne. Jego wychowanka w zeszłym roku uzyskała tytuł Mistrzyni Świata w Fitnesie Sportowym. Wybór jego zajęć to wybór trenera z ogromnym doświadczeniem, niesamowitą empatią i zaangażowaniem.