BROADWAY JAZZ

Najbardziej widowiskowy styl w jazzowej rodzinie- charakterystyczny dla musicalu i rewii, opiera się głównie na mieszance tańca jazzowego, klasycznego, swingu, pantomimy, stepu, tańca rewiowego i tańców towarzyskich zawierając w sobie liczne zabiegi aktorskie i komiczne.

Broadway Jazz jest równie bogaty pod względem ekspresji i formy jak melodycznie i rytmicznie bogata jest muzyka musicalowa.

Broadway jazz w Virtuo Dance Studio dzieli się na klasę repertuaru (obejmującą naukę różnorodnych choreografii do  największych hitów musicalowych i nie tylko) oraz klasę techniki.

Dla uzyskania największego progresu  rekomendujemy uczęszczanie zarówno do klasy repertuaru jak i techniki.

REPERTUAR

Jeśli kiedykolwiek oglądaliście musical i  zachwyciła Was grupowa choreografia, jej spójność, rytm czy energia zespołu to z pewnością ten styl tańca jest dla CIEBIE! Na zajęcia z repertuaru będziecie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi tancerze scen muzycznych/musicalowych.

Wyrazistość gestów, ekspresja, mimika i aktorstwo grają tu tak samo ważną rolę jak dokładność w ruchu. Brodway Jazz niezwykle widowiskowy, a w połączeniu z wyjątkową muzyką pozwala na budowę niezwykłej atmosfery zarówno w trakcie zajęć jak i przedstawień tanecznych. 

TECHNIKA JAZZ

Technika jazzowa jest fundamentem każdego tancerza jazzowego- pozwala na wejście na wyższy poziom w choreografiach oraz improwizacji.

Na zajęciach z repertuaru technikę wykorzystuje się czysto w praktyce, dlatego też przychodzimy do państwa z ofertą dodatkowego wsparciu swojego fundamentu technicznego.

Tutaj skupiać będziemy się na kształtowaniu techniki - oparta na bazie tańca klasycznego i współczesnego pozwala nauczyć się poszczególnych figur, skoków, piruetów, slajdów, obrotów, podstawowych kroków, które w zmodyfikowany sposób pojawiają się w większości choreografii jazzowych.

Technika jazzowa to również praca nad sprawnością fizyczną tancerza: wzmacnianie ciała, rozciągnięcie i praca na nim, świadomość ciała, koordynacja.

Dlaczego warto trenować Jazz w Virtuo?

Pozwala poczuć namiastkę Broadwayu.

Łączy aktorstwo i różnorodne style taneczne.

Rozwija kreatywność, kształtuje osobowość i pewność siebie.

Poprawia koordynację i elastyczność.

Daje dużo radości i i uczy scenicznej świadomości.

W Virtuo Dance Studio poziom zaawansowania określamy jako Level. Zapoznaj się z opisem poniżej i oceń, który z nich najlepiej określa Twoje umiejętności.

 • LEVEL 1  - brak lub minimalna styczność  z tańcem w praktyce. Mimo braku doświadczenia posiadasz pasję i chęć do rozwoju w tym kierunku. Masz poczucie rytmu i nie boisz się przekraczania granic.
 • LEVEL 2 - doświadczenie obejmujące taniec klasyczny/taniec współczesny i/lub inne style tańca na poziomie początkującym/średniozaawansowanym
 • LEVEL 3 - duże doświadczenie obejmujące wyżej wymienione style, dobra pamięć ruchowa, znajomość techniki jazzowej.

Jazz Mix:

 • 7-10 lat

Broadway Jazz Repertuar:

 • LEVEL 1 + 2  gr.11+

Jazz technika:

 • Gr. OPEN ALL LEVELS

Broadway Jazz :

 • Rodzic + dziecko

Terminy zajęć:

 • PONIEDZIAŁEK GODZ. 16.45 - 17.45 BROADWAY JAZZ REPERTUAR (11 +) LEVEL 1+2
 • PONIEDZIAŁEK GODZ. 17.45 - 18.45 JAZZ TECHNIKA (GR. OPEN) ALL LEVELS
 • ŚRODA GODZ. 16.45 - 17.45 JAZZ MIX 7-10 LAT
 • SOBOTA GODZ. 12.45 - 13.45 BROADWAY JAZZ RODZIC + DZIECKO

Wybierz grupę i dołącz do nas!

Instruktor:

Valeriia Lychko - Jazz Mix 7-10 lat.

Oliwia Bukowska – Broadway Jazz (Repertuar, Technika).

Szukasz czegoś innego? Sprawdź nasze pozostałe zajęcia.