Nauczyciele

Joanna-Knitter-900x900

Joanna Knitter

Klasa mistrzowska wokalu

Wokalistka bluesowa i jazzowa.

Wokalistka działająca czynnie w kilku stylistykach muzycznych (m.in. swing, blues, country, reggae), wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na stałe związana z Przemkiem Dyakowskim i "Take it easy" oraz z autorskim projektem "Blues & Folk Connection". Solistka Filharmonii Kameralnej w Sopocie pod dyr. Wojciecha Rajskiego, z którą nagrała albumy "The Sound of Christmas" i "Piosenki Warsa i Szpilmana".

Do tej pory wydała 12 płyt, a z zespołami zwiedziła kawałek świata (trasy po Szwecji, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji). Śpiewała na największych festiwalach muzycznych w Polsce i Europie, m.in.: Rawa Blues Festiwal (PL), Gevarenwinkel Blues & Roots Festival (BE), Rockabilly Day (HOL), Baltic Music Festival (SWE), Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie (PL), Sopot Jazz Festival (PL), Blues Alive (CZE) i in. Uwielbia improwizację, Bonnie Raitt, Milesa Davisa i dobre country 🙂

Obecnie jest wykładowcą Śpiewu oraz Interpretacji piosenki na Akademii Muzycznej w Gdańsku - Katedra Jazzu i Muzyki Estradowej.