Nauczyciele

Unknown

Marta Szefke

Trener głosu, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów

Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa - specjalność wokalistyka jazzowa. Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - specjalność edukacja muzyczna, muzyka estradowa i dyrygentura.

Ukończyła kurs Pedagogika Wokalna XX wieku organizowanego przez Stowarzyszenie Wokalistów MIX.

Uczestniczka wielu szkoleń, warsztatów wokalnych, min. warsztaty Flow Phonation, szkolenie Ocena funkcjonalności traktu ustno - twarzowego.

Nauczyciel z 10-letnim doświadczeniem.

Prowadzi zajęcia z emisji głosu w śpiewie, ale także i w mowie – z osobami pracującymi głosem na co dzień. Jest zafascynowana holistycznym podejściem do pracy nad głosem – i właśnie to wykorzystuje podczas zajęć, ucząc emisji zgodnej z fizjologią i pracą ciała, współpracy z ciałem podczas śpiewania, starając się też zwiększyć świadomość ciała u ucznia. Świadomość ta buduje świadome i swobodne prowadzenie głosu – a właśnie to jest celem jej zajęć.

Pani Marta wciąż szkoli się, poszerzając swoją wiedzę z innych dziedzin, co pozwala jej na szersze spojrzenie na pracę ciała i głosu.

Jak sama mówi - "Cudownie jest odkrywać z uczniem jego prawdziwy głos, prawdziwe pełne brzmienie, także przenosząc te odkrycia na grunt repertuaru. Moja praca jest moją pasją, angażuje się w nią całkowicie".

Ponadto jest także aktywnym muzykiem tworzącym projekty pod własnym nazwiskiem. Ma na koncie płytę EP z autorskimi piosenkami (pod patronatem Jazzpress i Radio JAZZ.FM), która gościła w rozmaitych audycjach bluesowych i jazzowych oraz zebrała bardzo dobre recenzje.