Nauczyciele

Michał

Michał Kusz

Gitarzysta, muzyk sesyjny.

Michał Kusz, ur. w 1973 roku w Gdyni gitarzysta, nauczyciel, muzyk sesyjny. Od 1992 związany z grupą Bielizna i alternatywną sceną Trójmiejską. Jako muzyk współpracował z Leszkiem Możdżerem, czego efektem był udział w musicalach: Hair (prapremiera w 1999), Jesus Christ Superstar (premiera w 2000), Sen nocy letniej (premiera w 2001) w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W 2003 był gitarzystą w grupie Tomasza Łosowskiego, z którą nagrał płytę C.V. W 2004 jako gitarzysta wystąpił na płycie Leszka Możdżera Pub 700.

Obecnie jest członkiem zespołów Apteka, Ikenga Drummers, Bielizna i Maria Ka. Ma na swoim koncie współprace z takimi artystami jak Stanisław Sojka, Antoni Gralak, Sławek Jaskułke czy Irek Wojtczak. Od 20 lat jako absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku w klasie gitary klasycznej, prowadzi działalność dydaktyczną w Trójmieście, łącząc wiedzę teoretyczna z pasją do muzyki gitarowej wykonywanej współcześnie. W nauce kładzie nacisk na swobodne poruszanie się po gryfie, budowanie akordów i skal oraz prace prawej ręki determinującej rytmikę, traktując technikę i świadomość tego co i dlaczego się gra jako bazę.

Stawia na indywidualizm ucznia. Całość ma spiąć się w umiejętność improwizacji, tworzenie własnych kompozycji i swobodną bądź wierną interpretacje ulubionych utworów.