Zapraszamy osoby początkujące NA WARSZTATY GRY  NA UKULELE, warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych. Istnieje możliwość wypożyczenia instrumentu na czas warsztatów, ilość instrumentów ograniczona.

W programie warsztatów m.in.: budowa i rodzaje ukulele, akcesoria, strojenie instrumentu, historia ukulele, ułożenie aparatu gry: postawa, trzymanie instrumentu, układ rąk, proste formy arpeggia, rozwijanie niezależności, biegłości i elastyczności palców obu rąk, nauka gry łatwych utworów, tabulatura, nauka gry akordowo-akompaniującej i solowej.

Cena: 100,00 zł

Czas trwania: 2 godziny zegarowe

Ukulele to niewielki gabarytowo i łatwy w transporcie instrument muzyczny o niepowtarzalnym brzmieniu, ale wymagający dokładnej techniki gry. Poprawne nawyki nie tylko pozwolą na bardziej swobodną i efektywną grę,
ale też umożliwią w późniejszym czasie stosowanie efektownych technik. Pozytywne dźwięki ukulele, na którym grywali m.in. Marylin Monroe i Elvis Presley zawsze wprowadzają w doskonały nastrój.
Nazwa ukulele wywodzi się z języka hawajskiego i jest połączeniem słów: ‘uku (pchła) i lele (skakać). Poprzez swoje wyjątkowe brzmienie jest chętnie używany przez muzyków prezentujących różne gatunki muzyki.Jego historia sięga XIX w., pochodzi z Hawajów, gdzie przywieźli je portugalscy imigranci, żeglarze. Ten czterostrunowy popularny obecnie instrument muzyczny pełni obecnie nie tylko rolę instrumentu akompaniującego, ale również solowego.