Nauka gry na ukulele

Ukulele

Nauka gry na ukulele dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych , zajęcia indywidualne lub grupowe

Ukulele to niewielki gabarytowo i łatwy w transporcie instrument muzyczny o niepowtarzalnym brzmieniu, ale wymagający dokładnej techniki gry.

Poprawne nawyki nie tylko pozwolą na bardziej swobodną i efektywną grę, ale też umożliwią w późniejszym czasie stosowanie efektownych technik.

Pozytywne dźwięki ukulele, na którym grywali m.in. Marylin Monroe i Elvis Presley zawsze wprowadzają w doskonały nastrój.

Zapraszamy zarówno osoby początkujące, zaczynające swoją przygodę z ukulele jak i bardziej zaawansowane – nauka będzie dostosowana do umiejętności.

Dla osób początkujących – konsultacje w sprawie zakupu własnego instrumentu.

ukulele

Warsztaty gry na ukulele

Zapraszamy osoby początkujące NA WARSZTATY GRY  NA UKULELE, warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych. Istnieje możliwość wypożyczenia instrumentu na czas warsztatów, ilość instrumentów ograniczona.

W programie warsztatów m.in.: budowa i rodzaje ukulele, akcesoria, strojenie instrumentu, historia ukulele, ułożenie aparatu gry: postawa, trzymanie instrumentu, układ rąk, proste formy arpeggia, rozwijanie niezależności, biegłości i elastyczności palców obu rąk, nauka gry łatwych utworów, tabulatura, nauka gry akordowo-akompaniującej i solowej.

Cena: 100,00 zł

Czas trwania: 2 godziny zegarowe

Ukulele to niewielki gabarytowo i łatwy w transporcie instrument muzyczny o niepowtarzalnym brzmieniu, ale wymagający dokładnej techniki gry. Poprawne nawyki nie tylko pozwolą na bardziej swobodną i efektywną grę,
ale też umożliwią w późniejszym czasie stosowanie efektownych technik. Pozytywne dźwięki ukulele, na którym grywali m.in. Marylin Monroe i Elvis Presley zawsze wprowadzają w doskonały nastrój.
Nazwa ukulele wywodzi się z języka hawajskiego i jest połączeniem słów: ‘uku (pchła) i lele (skakać). Poprzez swoje wyjątkowe brzmienie jest chętnie używany przez muzyków prezentujących różne gatunki muzyki. Jego historia sięga XIX w., pochodzi z Hawajów, gdzie przywieźli je portugalscy imigranci, żeglarze. Ten czterostrunowy popularny obecnie instrument muzyczny pełni obecnie nie tylko rolę instrumentu akompaniującego, ale również solowego.

Warsztaty gry na ukulele

W programie m.in.: budowa i rodzaje ukulele, rodzaje strun, wartości rytmiczne, strojenie instrumentu, na co zwrócić uwagę wybierając ukulele, poprawne trzymanie instrumentu, bicia, ułożenie rąk, sposoby uderzania w struny, fingerpicking, nauka gry z nut łatwych utworów, z tabulatury i akordami, zapoznanie z techniką chunk, granie połączone ze śpiewaniem piosenek, sposoby wydobycia dźwięku.

Granie na ukulele połączone ze śpiewaniem znanych piosenek m.in. z bajek, filmów; budowa ukulele, poprawne trzymanie i strojenie instrumentu, nauka gry prostych akordów, poprawne ułożenie rąk, sposoby uderzania w struny, nauka gry prostych melodii, specjalnie stworzone aranżacje utworów dla zespołu ukulele, zapoznanie z ciekawymi technikami gry.