O nas

Założycielami Virtuo są czynni zawodowo muzycy Anna i Dominik Bukowscy. Ania jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku klasy gitary klasycznej zaś Dominik ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach wydział jazzu i muzyki rozrywkowej - klasa wibrafonu.

 Centrum Virtuo powstało we wrześniu 2009r. w wyniku rosnącego zapotrzebowania na rozwój artystyczny i muzyczny dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jest alternatywą dla już istniejących form nauczania muzyki. Początkowo działało jako Gitarte Virtuo (Centrum Gitarowe) z siedzibą w Gdańsku i Gdyni. W styczniu 2010r. Centrum w Gdyni poszerzyło swoją ofertę o naukę śpiewu i gry na perkusji oraz zmieniło nazwę na Virtuo Centrum Muzyczne. Organizujemy koncerty, spotkania oraz kursy mistrzowskie dla gitarzystów. W naszym Centrum panuje miła i przyjacielska atmosfera. Nie ograniczamy się tylko do nauki i pracy,ale także wspaniale się bawimy.

Obecnie prowadzimy profesjonalną naukę gry na gitarze klasycznej, elektrycznej i basowej, lekcje gry na perkusji, skrzypcach, keyboardzie oraz lekcje śpiewu dla uczniów w każdym wieku i na wszystkich poziomach zaawansowania. Nasi uczniowie uczą się pod kierunkiem zawodowych muzyków z wyższym wykształceniem i przygotowaniem pedagogicznym. System nauki oparty jest na lekcjach indywidualnych lub na zajęciach zbiorowych (w grupach 2 lub 3 osobowych).

Oferujemy również zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych od 18 miesiąca życia.Są to zajęcia ruchowe prowadzone przy dźwiękach muzyki klasycznej. Dzieci odkrywają swoje indywidualne umiejętności poprzez ruch, zabawę, muzykę, śpiew czy klaskanie. Stopniowo poznają świat dźwięków i rytmów, rozwijają się przez spontaniczne wyrażanie swoich uczuć, a także kontakt z innymi maluchami. Zajęcia prowadzone są w małych, kilkuosobowych grupach.

W 2012 r. Virtuo Centrum Muzyczne uzyskało tytuł MIEJSCA ODKRYWANIA TALENTÓW, które świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.