Warsztaty taneczne

Pierwsze warsztaty w sezonie 2023/2024!


24.09 godz.10.00-13.00 Jacopo Severini 14.00-16.00 Angele Villanueva.


Wejście na warsztaty 1h 35 zł/2h 60 zł/ cały dzień 140 zł (5 godzin tańca).


Ilość miejsc ograniczona!!

Jacopo Severini Rozpoczął naukę w wieku 9 lat w małej szkole w mieście, w wieku 13 lat poszedł do Accademia Teatro alla Scala, a w wieku 18 lat ukończył Ukraińską Akademię Baletu.
Od lat bierze udział w przedstawieniach klasycznych, neoklasycznych i współczesnych oraz prowadzi intensywne warsztaty letnie. Wystąpił w roli Rotbara (jednego z głównych bohaterów Jeziora łabędziego) w Teatro Arcimboldi (w jednym z największych i najsłynniejszych teatrów w Europie). We wrześniu 2020 roku rozpoczął współpracę z Operą Bałtycką, gdzie otrzymał wiele ważnych ról w spektaklach „Kopciuszek, Giselle, Dziadek do orzechów itp.” W grudniu 2022 roku zaczął występować jako pierwszy solista w roli Bazylego w jednym z najsłynniejszych przedstawień „Don Quischotte”.
Brał także udział w wielu ważnych warsztatach ze znanymi choreografami i nauczycielami, aby zdobyć więcej techniki i doświadczenia. W 2022 został choreografem i stworzył własny Spektakl w Operze Bałtyckiej. Każdego dnia uczy się, aby zdobywać coraz więcej informacji na temat różnych stylów tańca. Od 2022 prowadzi warsztaty po Włoszech i dzieli się swoją wiedzą z ludźmi.Info od Jacopo o warsztatach:
„Ciało mówi to, czego słowa nie mogą. (cyt. Marta Graham)”
Kiedy pracuję, moje ciało jednoczy się z muzyką, podąża za ruchem i w ten sposób mogę pracować z moją kreatywnością i wyobraźnią, ale nie ma tańca bez nauki. Dlatego na warsztatach bedziemy uczyć się jak poznawać swoje ciało, edukować je i trenować, aby móc wyrażać siebie.

Warsztaty z Jacopo:
10.00-11.00 Neoklasyka 
11.00-13.00 New Flow/ taniec współczesny

Angele Villanueva Jara Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. Swoją przygodę z ruchem rozpoczęła w wieku trzech lat trenując akrobatykę sportową w PTG Sokół Kraków, reprezentując Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. Była uczestniczką takich programów telewizyjnych jak „Mam Talent” i „Mali Giganci”, które w dużym stopniu przyczyniły się do rozpoczęcia jej kariery tanecznej
Jest zwyciężczynią i laureatką wielu konkursów tanecznych w kraju i za granicą m.in. International Competition of Classic and Contemporary Choreography Mysl-Potok w Kijowie
XXI i XXII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku, a także XI Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego im. Bożeny Kociołkowskiej w Bytomiu.
Jest również stypendystką konkursu baletowego „Złote Pointy 2020” oraz zdobywczynią tytułu Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2022.
Angele jest autorką wielu etiud choreograficznych, stworzonych dla uczniów gdańskiej szkoły baletowej i zawodniczek akrobatyki sportowej UKS Targówek Warszawa.Po szkole odbyła staż taneczny w zespole Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu.
Aktualnie jest tancerką niezależną, występującą gościnnie m.in. w zespole baletowym Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni czy zespole B’cause Dance Company. Od września 2023 roku rozpocznie naukę w PPSWA w Gdyni.

Warsztaty z Angele 
14.00-16.00 Contemporary

Zgłoś się poprzez formularz lub wyślij maila centrumvirtuo@gmail.com
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdISvrfc3PW1D…/viewform