Zapraszamy na zajęcia taneczne w Virtuo, w ofercie mamy Taniec współczesny, Modern i Choreografię.

Taniec współczesny - poniedziałki godz. 18.15 dla dzieci w wieku 5-9 lat. Rytm, muzyka, taniec mają niewątpliwie duży wpływ na kształtowanie pozytywnych cech charakteru młodego człowieka. Zajęcia taneczne to edukacja poprzez działanie twórcze. Taniec klasyczny pomaga poprawić koordynację ruchową, zwinność i płynność ruchów oraz gibkość ciała. Taniec uczy otwartości, samodzielności, dyscypliny oraz kreatywności. Taniec współczesny to widowisko taneczne, którego podporą jest technika klasyczna.Taniec współczesny dla dzieci łączy w sobie elementy tańca współczesnego, jazzu i teatru tańca.  Zajęcia pozwalają na wyjątkową swobodę wyrażania emocji. Zajęcia wspomagają psychofizyczny rozwój oraz wzrost kreatywności.

Strój lub wygodna, oddychająca koszulka, na nogach niezbyt luźne trykoty lub legginsy, stopy bose lub w skarpetkach.

Korzyści: coraz lepsza elastyczność ciała, lepsze poczucie rytmu, bardzo dobry wpływ na psychofizyczny rozwój , zwiększenie wyobraźni, możliwość kreowania, większa ruchomość stawów, prosta postawa – wzmacnianie gorsetu mięśniowego,  poszerzanie zakresu ruchów, nauka nowych choreografii i kombinacji ćwiczeń

Modern - środy godz.17.15 dla dzieci w wieku 5-9 lat. Modern jazz- czyli ruchowe zajęcia dla dzieci oparte o podstawy modern jazzu, tańca współczesnego i baletu. Modern jazz to najnowsza forma jazzu, obecnie najpopularniejsza wśród tancerzy na świecie. Jego podstawą, podobnie jak jazzu, jest technika tańca klasycznego. Styl ten pozwala na wyrażanie emocji poprzez wykorzystanie naturalnych ruchów i możliwości ludzkiego ciała.
Modern jazz to taniec kontrastów i poprzez to daje niewiarygodnie szeroki wachlarz środków wyrazu. To połączenie unoszenia i opadania, dynamiki i liryki, ekspresji i wyciszenia. Nic dziwnego, że zdobywa rzesze miłośników pragnących poprzez taniec wyrazić swoją osobowość. Zajęcia składają się z dwóch części. Są to ćwiczenia mające na celu pracę nad techniką tańca i rozwojem możliwości ruchowych (obroty, skoki, stretching, ćwiczenia siłowe i koordynacyjne) oraz praca nad układem choreograficznym. Bogaty wachlarz możliwości, jakie daje modern jazz sprawia, że każdy może wypracować swój niepowtarzalny, indywidualny styl.

Strój lub wygodna, oddychająca koszulka, na nogach niezbyt luźne trykoty lub legginsy, stopy bose lub w skarpetkach.

Choreografia - piątki godz. 16.00-17.30 Grupa Open. Choreografiato sztuka z wielowiekowymi tradycjami. Dziś choreografia to nie tylko taniec klasyczny i balet, ale pojęcie szeroko obejmujące wszystkie formy tańca profesjonalnego. Polega ona na komponowaniu form tanecznych i łączeniu ich w całościowe układy od baletu, przez taniec współczesny, aż do tzw. ruchu scenicznego.Podczas zajęć będziemy tworzyć ogólną koncepcję układu tanecznego do utworu lub specjalnie skomponowanej muzyki. W tworzeniu układu bierzemy pod uwagę nie tylko muzykę, ale także treść utworu, który taniec ma ilustrować. Tworząc układ choreograf określa także poszczególne ruchy, ewolucje, kroki, obroty, skoki, gesty tancerzy i dzięki nim przekazuje akcję dramatyczną, nastrój, ideę dzieła.

Strój lub wygodna, oddychająca koszulka, na nogach niezbyt luźne trykoty lub legginsy, stopy bose lub w skarpetkach.

 

Udostępnij ten artykuł

Bon upominkowy

Szukasz oryginalnego prezentu?

Ktoś z twoich bliskich marzył o nauce gry na instrumencie bądź nauce śpiewu?

Mamy idealny pomysł na prezent np. z okazji imienin, urodzin, walentynek, komunii, rocznicy itp.

Muzyczny bon upominkowy uprawnia do indywidualnej nauki na wybranym instrumencie:

 • gitara klasyczna
 • gitara akustyczna
 • gitara elektryczna
 • gitara basowa
 • perkusja
 • skrzypce
 • saksofon/klarnet
 • pianino/keyboard
 • wokal
 • ukulele

Do wyboru są następujące bony:

BON MIESIĘCZNY
95 zł
 • 1 lekcja 45 minutowa
BON MIESIĘCZNY
170 zł
 • 2 lekcje 45 minutowe
BON MIESIĘCZNY
320 zł
 • 4 lekcje 45 minutowe
BON 2 – MIESIĘCZNY
470 zł
 • 6 lekcji 45 minutowych
BON 3 - MIESIĘCZNY
600 zł
 • 8 lekcji 45 minutowych

Bon można zakupić w siedzibie Centrum Muzycznego Virtuo lub zamówić telefonicznie pod numerem 600486240.